Til Events4U forsiden
Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift

Rundt om Horsens - 62 km

22/08/2010

Samlet
Samlet, mænd
Samlet, kvinder

Klasser:


 Distance: 62000m 

Samlet, mænd

Plac overallNavnKlubStartnrKlassePlac klasseSluttid
(km/h)
Udskriv
1Anders SteffensenAtletica Tri Horsens362M1 1:43:12
(36,04)
diplom
2Tom KnudsenHAC OLDSTARS351M2 1:43:13
(36,04)
diplom
3Lars KjeldgaardHFS Cykling483M3 1:43:15
(36,03)
diplom
4Flemming DamgaardMedvind348M4 1:43:21
(35,99)
diplom
5Hans Kjær JørgensenHAC233M5 1:44:18
(35,67)
diplom
6Peter KvistTeam Købstæderne327M6 1:44:19
(35,66)
diplom
7Rasmus JakobsenDSU cycling team328M7 1:44:20
(35,65)
diplom
8Jens Anker Stjerne458M8 1:44:21
(35,65)
diplom
9Lars BrandtTeam Søvind280M9 1:44:29
(35,60)
diplom
10Brian LundbyHAC419M10 1:44:38
(35,55)
diplom
11Heine Bo HansenActona Company Cycling235M11 1:46:18
(34,99)
diplom
12Bo MadsenMejrup cykelklub407M12 1:48:14
(34,37)
diplom
13Lars Østergaard409M13 1:48:15
(34,36)
diplom
14Jeppe Sander410M14 1:48:16
(34,35)
diplom
15Martin LaursenTeam Gedved492M15 1:52:49
(32,97)
diplom
16Emil Heilmann SørensenTeam Annecy223M16 1:53:54
(32,66)
diplom
17Rene SkriverTeam Købstæderne282M17 1:54:09
(32,59)
diplom
18Mikkel Friis-Thomsen495M18 1:54:25
(32,51)
diplom
19Sven Laursen368M19 1:54:26
(32,51)
diplom
20Niels Dybdal308M20 1:54:39
(32,45)
diplom
21Jørn Peter JensenTeam Gedved460M21 1:54:44
(32,42)
diplom
22Mogens Rosendahl493M22 1:54:45
(32,41)
diplom
23Henrik GustafssonSyddansk Erhvervsskole369M23 1:54:49
(32,40)
diplom
24John Lysholt258M24 1:55:03
(32,33)
diplom
25Svend Erik HansenARD359M25 1:55:10
(32,30)
diplom
26Morten Thomsen387M26 1:55:16
(32,27)
diplom
27Jakob Lykke NielsenBilka Vejle245M27 1:55:21
(32,25)
diplom
28Patrick KornerupHorsens Amatør Cykleklub316M28 1:56:14
(32,00)
diplom
29Kim BendtsenTeam Højvang275M29 1:56:17
(31,99)
diplom
30Carsten Falk HansenTeam Egebjerg463M30 1:56:26
(31,95)
diplom
31Carsten Amtrup SørensenTeam Annecy208M31 1:56:35
(31,91)
diplom
32Thomas ØstergårdGardin Nyt357M32 1:56:38
(31,89)
diplom
33Kevan Kjær PedersenTeam Kemani273M33 1:58:20
(31,43)
diplom
34Niklas SeebergTeam Kemani312M34 1:58:23
(31,42)
diplom
35Christoffer KristensenHedensted cykelklub394M35 2:00:04
(30,98)
diplom
36Mikael Winther DalumTeam Gedved301M36 2:00:04
(30,98)
diplom
37Carsten Kristoffersen210M37 2:00:30
(30,87)
diplom
38Mikael Zacho JensenTeam Søvind302M38 2:00:41
(30,82)
diplom
39Colin Watson221M39 2:00:42
(30,82)
diplom
40Mads BremerstentHedensted cykelklub395M40 2:00:43
(30,82)
diplom
41Hans JacobsenTeam Søvind393M41 2:00:52
(30,78)
diplom
43Jannich Agerholm385M42 2:01:06
(30,71)
diplom
44Jesper EriksenKamstrup880M43 2:02:00
(30,49)
diplom
45Tom Ryom JensenAtletica Tri Horsens364M44 2:02:03
(30,48)
diplom
46Mathias SeebergTeam Kemani293M45 2:02:11
(30,45)
diplom
47Claus Jakobsen218M46 2:02:15
(30,43)
diplom
48Jan JørgensenHFS Cykling247M47 2:02:18
(30,42)
diplom
49Henrik NoesTeam Egebjerg478M48 2:02:25
(30,39)
diplom
50Allan MikkelsenFitness World201M49 2:02:40
(30,32)
diplom
51Jesper Åbild467M50 2:02:52
(30,28)
diplom
52Sten HolmbækTeam Søvind334M51 2:02:54
(30,27)
diplom
53Per Henrik NielsenHorsens321M52 2:02:55
(30,26)
diplom
54Carsten RosendalTeam Rosendal212M53 2:03:05
(30,22)
diplom
55John ToudalTeam Rosendal261M54 2:03:05
(30,22)
diplom
56Keld SchousbøllTeam Live Long271M55 2:03:21
(30,16)
diplom
57Max NielsenDe tunge drenge486M56 2:03:34
(30,10)
diplom
58Brian Juul JakobsenDe tunge drenge487M57 2:03:34
(30,10)
diplom
59Peter SandgrenBilka Vejle374M58 2:03:39
(30,08)
diplom
60Ib TherkildsenTeam Rosendal241M59 2:03:46
(30,06)
diplom
61Michael JensenTEAM HJMASKINSERVICE297M60 2:03:47
(30,05)
diplom
62Mikkel SolgaardTeam Solgaard371M61 2:03:52
(30,03)
diplom
63Søren RiisTeam Købstæderne339M62 2:03:54
(30,02)
diplom
64Torben SørensenHornsyld Motions Cykling342M63 2:04:01
(29,99)
diplom
65Carsten Schulz420M64 2:04:27
(29,89)
diplom
66Henrik AlleslevTeam Ølsted489M65 2:04:56
(29,77)
diplom
67Mikkel Andresen379M66 2:05:14
(29,70)
diplom
68Søren Koch RasmussenDen Jyske Sparekasse337M67 2:05:16
(29,70)
diplom
69Hans KlebergHFS Cykling234M68 2:05:19
(29,68)
diplom
70Niels Kjeldgaard310M69 2:05:19
(29,68)
diplom
72Carsten Iversen209M70 2:05:20
(29,68)
diplom
73Kasper Gjødsbøl377M71 2:05:23
(29,67)
diplom
74Ole PedersenTeam Rosendal315M72 2:05:23
(29,67)
diplom
75Birger MillerHFS Cykling206M73 2:05:26
(29,66)
diplom
76Per Skibsted323M74 2:05:30
(29,64)
diplom
77Jesper KjærbyHAC255M75 2:05:33
(29,63)
diplom
78Villy Jensenteam.gedved.345M76 2:05:36
(29,62)
diplom
79Leif Holst SørensenHFS cykling285M77 2:05:37
(29,61)
diplom
80Jan PietTeam Egebjerg477M78 2:05:37
(29,61)
diplom
81Kim A. PedersenTeam Rosendal274M79 2:05:38
(29,61)
diplom
82Benny ChristensenTeam Søvind205M80 2:05:47
(29,57)
diplom
83Hilmar Pör BardasonHFS Cykling376M81 2:05:53
(29,55)
diplom
84Ole ChristiansenTEAM HJMASKINSERVICE314M82 2:06:06
(29,50)
diplom
85Martin Risvig KlinkbyHFS Cykling292M83 2:06:41
(29,36)
diplom
88Anders Ingstrup203M84 2:07:12
(29,24)
diplom
89Bent Thuesen352M85 2:07:20
(29,21)
diplom
90Larrs Bjarne Andersen413M86 2:07:34
(29,16)
diplom
91Erik Koppel399M87 2:07:42
(29,13)
diplom
92Per Hannibal RasmussenTeam Købstæderne320M88 2:07:59
(29,06)
diplom
93Per BremerstentHedensted cykelklub388M89 2:08:11
(29,02)
diplom
94Lars MikkelsenTeam Gedved404M90 2:08:57
(28,85)
diplom
95Søren NielsenHedensted Cykelklub425M91 2:09:12
(28,79)
diplom
96Martin Ravnebæk VintherFitness World291M92 2:09:19
(28,77)
diplom
97Lars VestergaardTeam Søvind363M93 2:09:33
(28,71)
diplom
98Henrik Toft JohansenCykelklubben Kolding/Alfa Laval A/S238M94 2:09:41
(28,68)
diplom
100Jan SøgårdTeam Købstæderne246M95 2:10:38
(28,47)
diplom
101Niels LaursenTeam Købstæderne311M96 2:10:39
(28,47)
diplom
103Christian NielsenTeam Købstæderne216M97 2:10:39
(28,47)
diplom
104Thomas DahlDin Tøjbutik380M98 2:10:47
(28,44)
diplom
105Kaj Ove NielsenTeam Søvind268M99 2:10:53
(28,42)
diplom
106Jørn Stelmach SørensenTeam Søvind267M100 2:11:36
(28,27)
diplom
107Kenneth Kjer BergenhagenHorsens Kajakklub272M101 2:12:34
(28,06)
diplom
108Mogens WintherPalsgaard A/S303M102 2:13:19
(27,90)
diplom
109Lars Vilstrup283M103 2:13:36
(27,84)
diplom
110Danny SkovholmSkovholm856M104 2:13:47
(27,80)
diplom
111Leif Sørensen286M105 2:13:50
(27,79)
diplom
113Rune Bruhn HardingFK-Sport Vest330M106 2:14:06
(27,74)
diplom
115Thomas W. MadsenDe tunge drenge488M107 2:14:12
(27,72)
diplom
116Thomas Overgaard423M108 2:14:19
(27,70)
diplom
117Nima Brodersen TalebiTorsted Pizza & Grill313M109 2:14:22
(27,69)
diplom
118Michael Jensen GuldborgFK-Sport Vest298M110 2:14:23
(27,68)
diplom
119Peter EngelbrethFK-Sport Vest324M111 2:14:27
(27,67)
diplom
120Anders Hagbarth HansenFK-Sport Vest202M112 2:14:54
(27,57)
diplom
121Einar Sigudsson499M113 2:14:57
(27,56)
diplom
122Dan Højnæs401M114 2:15:27
(27,46)
diplom
124Claus JensenHFS cykling219M115 2:16:33
(27,24)
diplom
125Ryan Jørgensen457M116 2:17:22
(27,08)
diplom
126Carsten Themsen213M117 2:19:07
(26,74)
diplom
127Jan René SimonsenRegionshospitalet Horsens & Brædstr498M118 2:19:14
(26,72)
diplom
128Denis Pedersen397M119 2:19:20
(26,70)
diplom
129Finn GersterBB Electronics A/S224M120 2:19:23
(26,69)
diplom
130Flemming AndersenLindved Cykelmotion225M121 2:19:24
(26,68)
diplom
131John SørensenLindved Cykelmotion260M122 2:19:24
(26,68)
diplom
132Henrik RafnØIF Cykel Motion236M123 2:19:35
(26,65)
diplom
133Jens Henrik NielsenLindved Cykelmotion254M124 2:19:40
(26,63)
diplom
134Michael KristensenLindved Cykelmotion299M125 2:19:46
(26,61)
diplom
135Birger Holm459M126 2:19:47
(26,61)
diplom
136Carsten ØstergaardØstbirk IF Cykelmotion214M127 2:19:50
(26,60)
diplom
137John KristensenLindved Cykelmotion257M128 2:19:59
(26,57)
diplom
138Søren Rau DalsgaardReitan Distribution338M129 2:20:01
(26,57)
diplom
139Morten Grønbæk306M130 2:20:43
(26,43)
diplom
140Per Løhde322M131 2:20:58
(26,39)
diplom
141Erik KnudsenHorsens HK461M132 2:21:14
(26,34)
diplom
142Morten Eiby Andersen305M133 2:21:35
(26,27)
diplom
143Kristian Eiby Andersen278M134 2:21:42
(26,25)
diplom
144Daniel Andersen355M135 2:22:44
(26,06)
diplom
145Jan Kuhlmann Larsen248M136 2:23:37
(25,90)
diplom
146Lennart 421M137 2:24:03
(25,82)
diplom
147Flemming Meyer PedersenTeam Søvind227M138 2:24:04
(25,82)
diplom
148Mads ChristensenTeam Ølsted422M139 2:24:19
(25,78)
diplom
149Anders SolgaardTeam Solgaard372M140 2:25:10
(25,63)
diplom
150Jonas Sørensen494M141 2:26:14
(25,44)
diplom
151Per Bukhave319M142 2:26:28
(25,40)
diplom
152Claus Danielsen398M143 2:27:03
(25,30)
diplom
153Frode PetersenTeam Lund229M144 2:27:08
(25,28)
diplom
154Peter Hansen326M145 2:27:21
(25,24)
diplom
155Jan Vestergård Rasmussen253M146 2:27:22
(25,24)
diplom
156Jørn JensenDen Jyske Sparekasse265M147 2:27:55
(25,15)
diplom
157Torben Jensen386M148 2:28:25
(25,06)
diplom
158Jens Peter HenriksenBCMO381M149 2:28:44
(25,01)
diplom
159Jørgen Skov Nielsen263M150 2:29:38
(24,86)
diplom
160Kurt Bjarne JohansenDen Jyske Sparekasse279M151 2:30:08
(24,78)
diplom
161Børge JensenTeam Lund207M152 2:30:11
(24,77)
diplom
162Carsten Peter SørensenTeam Fjordparken490M153 2:30:24
(24,73)
diplom
163Henrik GivskovTeam Fjordparken424M154 2:31:04
(24,62)
diplom
164Peter GraversenLindved Cykelmotion325M155 2:32:23
(24,41)
diplom
166Ib Sønderby Petersen383M156 2:33:08
(24,29)
diplom
169Mark FrederiksenBoassen Hagen289M157 2:34:02
(24,15)
diplom
170Leif Olssen350M158 2:34:33
(24,07)
diplom
171Kurt Gjødsbøl378M159 2:34:48
(24,03)
diplom
172Brian NyborgStone Ass406M160 2:34:48
(24,03)
diplom
173Rasmus Glyngfeldt Hansen417M161 2:36:06
(23,83)
diplom
174Lars Dam JohansenHorsens281M162 2:36:35
(23,76)
diplom
175Michael Thomsen497M163 2:36:42
(23,74)
diplom
176Peter Svendsen411M164 2:36:43
(23,74)
diplom
177Carsten Lindgaard OlesenHedensted211M165 2:36:44
(23,73)
diplom
178Henning Kirkegaard426M166 2:36:51
(23,72)
diplom
179Stephan Ventzel418M167 2:36:53
(23,71)
diplom
180Henrik KristensenIngeman391M168 2:36:54
(23,71)
diplom
181Thomas Svendsen414M169 2:37:04
(23,68)
diplom
183Martin Jørgensen415M170 2:37:11
(23,67)
diplom
184Bjørn S. Petersen416M171 2:37:13
(23,66)
diplom
185Leif Poulsgaard375M172 2:37:21
(23,64)
diplom
186Michael NielsenTeam Søvind300M173 2:37:28
(23,62)
diplom
187Theis Sommer Christoffersen340M174 2:38:58
(23,40)
diplom
188Torben EriksenTeam Søvind370M175 2:38:59
(23,40)
diplom
189Frank Krog Jensen228M176 2:39:00
(23,40)
diplom
190Hans Svenninggård408M177 2:39:06
(23,38)
diplom
191Ib MouritsenTEAM HJMASKINSERVICE240M178 2:39:07
(23,38)
diplom
192Gunner Olssen349M179 2:39:13
(23,36)
diplom
193Anton Ørn400M180 2:39:24
(23,34)
diplom
194Kai Vinnick384M181 2:40:24
(23,19)
diplom
195Ronald Bach PedersenTEAM Annemonevej329M182 2:40:25
(23,19)
diplom
196Kristian Høeg412M183 2:40:31
(23,17)
diplom
197Flemming Madsen226M184 2:41:12
(23,08)
diplom
198Henrik Richard JensenTEAM HJMASKINSERVICE237M185 2:41:40
(23,01)
diplom
199Mark David Sharp/Vivian Frandsen382M186 2:41:45
(23,00)
diplom
200Kim Melgaard277M187 2:43:05
(22,81)
diplom
201Christian Gejl MølgaardTeam Hovedgård480M188 2:43:12
(22,79)
diplom
202Anders MølgaardTeam Hovedgård479M189 2:43:17
(22,78)
diplom
203Jørn KildallØIF Motionscykling266M190 2:48:51
(22,03)
diplom
204Rasmus Larsen470M191 2:49:11
(21,99)
diplom
205Kjeld Pedersen353M192 2:51:03
(21,75)
diplom
206Michael Pedersen356M193 2:51:04
(21,74)
diplom
207Ivan Frederiksen242M194 2:52:02
(21,62)
diplom
208Ole Larsen471M195 2:52:22
(21,58)
diplom
210Kristian S. Nielsen473M196 2:53:18
(21,46)
diplom
211Prang472M197 2:53:19
(21,46)
diplom
212Tommy Andersen491M198 2:53:42
(21,42)
diplom
214Jørgen Christensen481M199 2:53:56
(21,39)
diplom
215Kjeld Olesen365M200 2:54:05
(21,37)
diplom
216Jim Jensen354M201 2:54:17
(21,34)
diplom
217Karsten BøgildTeam Søvind270M202 2:55:43
(21,17)
diplom
218Kim Gulbech Hansen53M203 2:56:19
(21,10)
diplom
219Kim JørgensenTeam Søvind276M204 2:56:23
(21,09)
diplom
221Egon Kæmsgård347M205 2:56:54
(21,03)
diplom
222Holger MadsenRegionshospitalet Horsens & Brædstr239M206 2:58:40
(20,82)
diplom
223Michael Damkær474M207 2:59:23
(20,74)
diplom
226Torben Uth Ommen343M208 3:06:35
(19,94)
diplom
227Henrik JessenRema 1000405M209 3:07:16
(19,86)
diplom
229Jonas N. Andersen402M210 3:07:40
(19,82)
diplom
230Lasse BojsenTeam Købstæderne284M211 3:25:07
(18,14)
diplom
231Allan BojsenTeam Købstæderne200M212 3:25:09
(18,13)
diplom
232Frederik Hald469M213 3:50:26
(16,14)
diplom
233Peter Hald468M214 3:50:38
(16,13)
diplom
234Jan Rønnov Pedersen251M215 4:00:59
(15,44)
diplom


Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift