Til Events4U forsiden
Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift

Rundt om Horsens - 145 km

22/08/2010

Samlet
Samlet, mænd


 Distance: 145000m 

Samlet, mænd

Plac overallNavnKlubStartnrKlassePlac klasseSluttid
(km/h)
Udskriv
1Markel TrigeaudAMCOR1081M1 4:09:20
(34,89)
diplom
2Søren BrøndumOdder Cykelklub1043M2 4:09:24
(34,88)
diplom
3Nicolai MadsenTEAM PRINCIPIA1037M3 4:09:25
(34,88)
diplom
4John NiklassonRenkost-Advokatkompagniet1087M4 4:09:31
(34,87)
diplom
5Jesper ChristensenTeam Lund1015M5 4:09:32
(34,86)
diplom
6Kenneth HolmTEAM HUSTLER1022M6 4:11:37
(34,58)
diplom
7Allan KruskHustler1094M7 4:11:37
(34,58)
diplom
8Hans SkovRenkost-Advokatkompagniet1086M8 4:11:38
(34,57)
diplom
9Steen Ellerbye1055M9 4:11:39
(34,57)
diplom
10Dan Halager NielsenTeam Hustler1009M10 4:11:40
(34,57)
diplom
11Lasse Overgård HindkærTEAM PRINCIPIA1028M11 4:11:44
(34,56)
diplom
12Bent NielsenTeam Taasinge1060M12 4:11:47
(34,55)
diplom
13Hans Christian Hansen1100M13 4:11:54
(34,54)
diplom
14Valdur Dun1085M14 4:12:00
(34,52)
diplom
15Alexander LaugesenDMK Sram1069M15 4:12:40
(34,43)
diplom
16Laurits JacobsenTEAM PRINCIPIA1029M16 4:12:42
(34,43)
diplom
17Kjeld Nielsen1024M17 4:14:07
(34,24)
diplom
18Thomas KirkLystrup Cykelmotion1078M18 4:15:02
(34,11)
diplom
19Morten Kingo MadsenLPdC1035M19 4:16:01
(33,98)
diplom
20Gert TougårdFinans Nord1054M20 4:18:54
(33,60)
diplom
21Niels Christian JungTEAM PRINCIPIA1038M21 4:19:02
(33,59)
diplom
22Claus NielsenBørkop Motions Cyklister1008M22 4:19:23
(33,54)
diplom
23Lars FogtmannTEAM PRINCIPIA1026M23 4:19:45
(33,49)
diplom
24Carsten QouttrupTEAM PRINCIPIA1003M24 4:19:46
(33,49)
diplom
25Morten SteenHorsens AC1056M25 4:21:03
(33,33)
diplom
26Simon EilrichRenkost/Advokatkompagniet1088M26 4:22:08
(33,19)
diplom
27Rune SøndergaardTEAM PRINCIPIA1042M27 4:22:10
(33,18)
diplom
28Kurt Myhlert OlsenCK Aarhus1079M28 4:22:17
(33,17)
diplom
29Flemming NielsenTeam Købstæderne1011M29 4:22:23
(33,16)
diplom
30Allan LassenTeam Lund1001M30 4:22:25
(33,15)
diplom
31Peder Rønne ThomsenBørkop Motions Cyklister1039M31 4:25:19
(32,79)
diplom
32Erik BråtenTeam Lund1010M32 4:25:27
(32,77)
diplom
33Torben Haller1046M33 4:25:58
(32,71)
diplom
34Christian Hougaard1004M34 4:28:26
(32,41)
diplom
35Torben MarquardsenBørkop Motions Cyklister1047M35 4:32:59
(31,87)
diplom
36Peter ThyssenBørkop Motions Cyklister1040M36 4:33:13
(31,84)
diplom
37Kurt Ivan PedersenBMC1093M37 4:33:20
(31,83)
diplom
38Karsten AagaardTarp Cykel Motion1021M38 4:36:06
(31,51)
diplom
39Anders FransgaardTeam Fransgaard1066M39 4:37:20
(31,37)
diplom
40Steen Schøler PedersenØlgod Cykelmotion1052M40 4:37:23
(31,36)
diplom
41Thomas JessenLystrup Cykelmotion1092M41 4:37:28
(31,35)
diplom
42John HøjgaardTeam Fransgaard1065M42 4:37:38
(31,34)
diplom
43Claus Birn JensenTeam Købstæderne1005M43 4:38:12
(31,27)
diplom
44Henrik ObelitzTarp Cykel Motion1013M44 4:38:31
(31,24)
diplom
45Karl BoghBrædstrup Cykel Motion1020M45 4:38:37
(31,23)
diplom
46Thomas PoulsenBørkop Motions Cyklister1044M46 4:38:50
(31,20)
diplom
47Benny Olesen1053M47 4:38:51
(31,20)
diplom
48Olav SkaalumKBCM1058M48 4:38:52
(31,20)
diplom
49Mogens ChristensenTeam Gedved1090M49 4:39:13
(31,16)
diplom
50Erling LaursenGedved1091M50 4:39:13
(31,16)
diplom
51Jan HulgreenHAC1089M51 4:39:18
(31,15)
diplom
52Jens KongstedVejle Cykelmotion1098M52 4:40:04
(31,06)
diplom
53Frants BangertEsbjerg Cykelmotion1061M53 4:40:12
(31,05)
diplom
54Steen Skov LauersenSIF Cykling1059M54 4:44:33
(30,57)
diplom
55Allan HerskindLPdC1000M55 4:52:38
(29,73)
diplom
56Erling AndersenTistrup Cykelmotion1051M56 4:54:00
(29,59)
diplom
57Martin Hansen1030M57 4:54:50
(29,51)
diplom
58Morten Villadsen Ludwigs1036M58 4:55:29
(29,44)
diplom
59Henrik ChamonØlgod Cykelmotion1050M59 5:07:54
(28,25)
diplom
60Kurt BrandiCCH1063M60 5:10:00
(28,06)
diplom
61Lars AsmussenCCH1062M61 5:10:18
(28,04)
diplom
62Jesper Gregersen1016M62 5:12:15
(27,86)
diplom
63Claus Lønborg1006M63 5:12:17
(27,86)
diplom
64Svend-Erik GrønfeldtVejen bc1080M64 5:19:27
(27,23)
diplom
65Svend OttesenVejen Cykelmotion1064M65 5:19:27
(27,23)
diplom
66Poul Stoltenborg1071M66 5:22:10
(27,00)
diplom
67Kim RaahaugeVejen CM1072M67 5:22:10
(27,00)
diplom
68John HarboeVejen Cykelmotion1070M68 5:22:10
(27,00)
diplom
69Erling Bitsch HansenVejle Cykelmotion1077M69 5:22:46
(26,95)
diplom
70Bjørn Jørgensen DallBogense Cykelklub1084M70 5:25:05
(26,76)
diplom
71Vagn Skærlund Frandsen1048M71 5:25:10
(26,76)
diplom
72Michael Møller NielsenBogense Cykelklub1083M72 5:26:11
(26,67)
diplom
73Kenneth MøllerBogense Cykelklub1082M73 5:26:11
(26,67)
diplom
74Ole KjærVejen Cykelmotion1073M74 5:40:12
(25,57)
diplom
75Christian BuschVejen Cykelmotion1067M75 5:40:13
(25,57)
diplom
76Svend Anker FoghVejen Cykelmotion1068M76 5:40:20
(25,56)
diplom
77Hans Erik HenriksenVejen CM1074M77 5:40:22
(25,56)
diplom


Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift