Til Events4U forsiden
Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift

Esbjerg Stafetten 2010

17/08/2010

Samlet
Samlet, mænd

Klasser:


 Distance: 25000m 

Samlet, mænd

Plac overallNavnKlubStartnrKlassePlac klasseSluttid
(min/km)
1Anders VesterbækTeam Sund-motion.dk7175*H1 1:26:00
(3:26)
2Morten BasseDe hvide negre5065*H2 1:27:08
(3:29)
3Senna Madsenmultiatleternes ungdom7235*H3 1:36:47
(3:52)
4Per BromerholmTeam Skjern Bank 26415*H4 1:40:52
(4:02)
5Daniel LübkerEngineering Dream Team7011*D + 4*H1 1:43:07
(4:07)
6Johannes NielsenEsbjerg Politi Idrætsforening - Ber5965*H5 1:45:45
(4:13)
7Bent JensenEsbjerg motion6615*H6 1:45:47
(4:13)
8Kasper JessenUsain Bolt x 57195*H7 1:46:26
(4:15)
9Mai Enghave HansenSport & Event Park Esbjerg5195*H8 1:46:30
(4:15)
10Amdi PedersenBlue Water Shipping A/S6425*H9 1:47:15
(4:17)
11Ludvig Hertz HansenAndritz/hold 15595*H10 1:47:17
(4:17)
12Niels B. NielsenB&WV 46265*H11 1:48:03
(4:19)
13Senna Madsenmultiatleternes elitepiger7215*D1 1:48:15
(4:19)
14Astrid Nørregaard DitlevsenSydbank 16672*D + 3*H1 1:48:35
(4:20)
15Svend Åge ThiimRIMO6371*D + 4*H2 1:48:37
(4:20)
16Lars Hvejsel HansenProduction 16861*D + 4*H3 1:49:19
(4:22)
17Karsten AagaardSildebasserne5455*H12 1:49:39
(4:23)
18Claus NielsenDykkerskolen - Esbjerg6751*D + 4*H4 1:51:12
(4:26)
19Dan StøjerEsbjerg Gymnasium og HF5515*H13 1:51:34
(4:27)
20Morten PetersenAntiloperne6335*H14 1:51:49
(4:28)
21Henrik Hansen MundbjergSeelen47135*H15 1:51:49
(4:28)
22Rune NielsenDHL Freight7385*H16 1:52:50
(4:30)
23Lars Plejdrup HoumøllerEsbjerg Atletik & Motion5951*D + 4*H5 1:53:16
(4:31)
24Jeppe Degn AbrahamsenTURBO TEAM - Altid først5465*H17 1:53:29
(4:32)
25Svend NielsenAndritz/hold35021*D + 4*H6 1:53:36
(4:32)
26Poul Arne OlsenIAT / Breinholt 36061*D + 4*H7 1:53:59
(4:33)
27Jakob LykkeEsbjerg Højskole5802*D + 3*H2 1:54:25
(4:34)
28Jesper Holm NielsenMT-Højgaard15305*H18 1:54:46
(4:35)
29Dorthe HaahrTeam Ustabil5552*D + 3*H3 1:55:24
(4:36)
30Mads Sørensen MadsenSydvestjyllands Efterskole5245*H19 1:55:46
(4:37)
31Ole RasmussenBiofac Esbjerg7275*H20 1:56:13
(4:38)
32Henrik HansenSeelen17125*H21 1:56:16
(4:39)
33Jytte SkebySWMCO 65182*D + 3*H4 1:56:17
(4:39)
34Charlotte Bloch NikolajsenTeam Varde Fysioterapi women5355*D2 1:56:48
(4:40)
35Lars Dahl NikolajsenTeam Varde Fysioterapi Men5665*H22 1:57:31
(4:42)
36Thomas ØstergaardDe orange lyn7431*D + 4*H8 1:57:57
(4:43)
37Claus BoelOlesen & Jensen A/S 15755*H23 1:58:04
(4:43)
38Torben Hansen BredthauerViking Teknik5561*D + 4*H9 1:58:06
(4:43)
39Henrik MundbjergSeelen37115*H24 1:58:11
(4:43)
40Lars FiallaIngvard Christensen7282*D + 3*H5 1:58:11
(4:43)
41Lars AastedDræbersneglene6745*H25 1:59:01
(4:45)
42Anders EbenerISC RÅDGIVENDE INGENIØRER A/S6542*D + 3*H6 1:59:02
(4:45)
43Kim PedersenSMC Plade fræserne5705*H26 1:59:08
(4:45)
44Peter MischorrOther Projects6915*H27 1:59:19
(4:46)
45Thomas ChristiansenSiemens Wind Power / R&D Rockets6725*H28 1:59:45
(4:47)
46Dan Rødgaard AndersenTeam Hunderup7455*H29 1:59:58
(4:47)
47Jesper Holm NielsenMT-Højgaard25601*D + 4*H10 2:00:05
(4:48)
48Dina HygumHold 25442*D + 3*H7 2:00:11
(4:48)
49Susanne NimUC Syddanmark 25942*D + 3*H8 2:00:20
(4:48)
50Preben AmmitzbøllSammenrend6301*D + 4*H11 2:00:24
(4:48)
51Mogens Bejder ChristensenSportigan Allstars7332*D + 3*H9 2:00:38
(4:49)
52Torben KristensenProduction 26991*D + 4*H12 2:00:38
(4:49)
53Ole MarkvartProcurator Salg6592*D + 3*H10 2:00:39
(4:49)
54Søren KjeldsenTerminalen7555*H30 2:00:40
(4:49)
55Martin JessenHoldet7155*H31 2:00:49
(4:49)
56Lars Hørlyck SørensenBorgervænget 16642*D + 3*H11 2:01:12
(4:50)
57Brian HansenDie Herren6515*H32 2:01:15
(4:51)
58Stephan SchönrockSiemens Windpower5905*H33 2:01:20
(4:51)
59Senna Madsenmultiatleternes elitepiger7265*D3 2:01:21
(4:51)
60Thomas ØstergaardMettes medløbere7441*D + 4*H13 2:01:24
(4:51)
61Allan Nørager HansenSydvestjysk fodbolddommerklub6715*H34 2:01:28
(4:51)
62Niels BuchaveHold 35323*D + 2*H1 2:01:30
(4:51)
63Tim LarsenB&WV 16523*D + 2*H2 2:01:40
(4:52)
64Ivan JepsenRambøll Oli & Gas5375*H35 2:01:43
(4:52)
65Mogens Bejder ChristensenSportigan Allstars Elite7312*D + 3*H12 2:02:03
(4:52)
66Betina LauridsenBetinas drenge6191*D + 4*H14 2:02:15
(4:53)
67Jakob KnudsenConstruction6881*D + 4*H15 2:02:26
(4:53)
68Søren Kirkegaard JensenTeam Handelsbanken Esbjerg7412*D + 3*H13 2:02:29
(4:53)
69Thomas Lergrav JensenDe Stive Stænger6801*D + 4*H16 2:02:31
(4:54)
70Jesper AndersenDe fantastiske fem6235*H36 2:02:32
(4:54)
71Sune SørensenIAT / Breinholt 25861*D + 4*H17 2:02:34
(4:54)
72Michael ToftJyske Bank herrehold6405*H37 2:02:44
(4:54)
73Claus KramhøftRambøll Offshore Wind7085*H38 2:02:58
(4:55)
74Johannes NielsenEsbjerg Politi Idrætsforening - Org6025*H39 2:03:04
(4:55)
75Jane DalkjærFanø Kran-Service A/S7161*D + 4*H18 2:03:05
(4:55)
76Henning JørgensenTjæreborg Industri A/s5235*H40 2:03:11
(4:55)
77Morten Bloch JensenLindpro6435*H41 2:03:12
(4:55)
78Britt BergDP Cleantech 26271*D + 4*H19 2:03:17
(4:55)
79Ole KristenenIAT / Breinholt 56011*D + 4*H20 2:03:25
(4:56)
80Michael JensenIngeniør'ne5535*H42 2:03:26
(4:56)
81Henrik HedelundAndritz/hold45345*H43 2:03:26
(4:56)
82Tonnes Uhd JepsenTeam HULKT5422*D + 3*H14 2:03:28
(4:56)
83Allan Sejerup KristiansenPATINO5201*D + 4*H21 2:03:45
(4:57)
84Jan MadsenL. M. Huse A/S7535*H44 2:03:49
(4:57)
85Gitte StokholmSEMCO 15271*D + 4*H22 2:04:01
(4:57)
86Thomas HansenLauridsen Handel Import A/S7221*D + 4*H23 2:04:08
(4:57)
87Per BredahlDe perfekte6361*D + 4*H24 2:04:11
(4:58)
88Bjarke WolfDe gule motionister5693*D + 2*H3 2:04:21
(4:58)
89Dorthe UlsøSEMCO 25081*D + 4*H25 2:04:22
(4:58)
90Astrid Nørregaard DitlevsenDream Team6582*D + 3*H15 2:04:36
(4:59)
91Marc KristensenEl-afd. Tjæreborg Industri6685*H45 2:04:39
(4:59)
92Finn PetersenIAT / Breinholt 16111*D + 4*H26 2:04:40
(4:59)
93Michael SchwartzDanish Crown5741*D + 4*H27 2:04:58
(4:59)
94Peer BrinckNordvangskolen 3 20105293*D + 2*H4 2:05:03
(5:00)
95Ulla KrogFourfeldtskolen7002*D + 3*H16 2:05:07
(5:00)
96Lise Bjerning TerpHYTOR 15721*D + 4*H28 2:05:10
(5:00)
97Lene Møller ClausenSkjern Bank5012*D + 3*H17 2:05:15
(5:00)
98Per KjølbySMC Erhvervs fræserne5385*H46 2:05:16
(5:00)
99Jan MadsenL. M. Huse A/S7525*H47 2:05:38
(5:01)
100Birte KristensenSEMCO 55582*D + 3*H18 2:05:43
(5:01)
101Thomas ØstergaardHold Fast - det går hurtigt7421*D + 4*H29 2:05:53
(5:02)
102Rikke HansenNaajaq Seafood A/S7602*D + 3*H19 2:05:54
(5:02)
103Anne Weisvingeforeningen5643*D + 2*H5 2:06:36
(5:03)
104Dorthe SchmidtSEMCO 35392*D + 3*H20 2:06:36
(5:03)
105Dann LockdahlP&L 26941*D + 4*H30 2:06:38
(5:03)
106Johannes NielsenEsbjerg Politi Idrætsforening - Str5771*D + 4*H31 2:06:41
(5:04)
107Rikke TangaaRosendahls6052*D + 3*H21 2:07:11
(5:05)
108Michael ToftJyske Bank Ribe6391*D + 4*H32 2:07:34
(5:06)
109Jesper Dencker LarsenRambøll Oil & Gas 25675*H48 2:07:42
(5:06)
110Michael RüheLauritzen7093*D + 2*H6 2:07:49
(5:06)
111Charlotte FeldvossVestas6922*D + 3*H22 2:07:52
(5:06)
112Kim MouritsenDNV6281*D + 4*H33 2:07:54
(5:06)
113Jane Orry BornhøftSVS-nefro6443*D + 2*H7 2:07:54
(5:06)
114Jesper KochEsbjerg Lufthavn5621*D + 4*H34 2:07:58
(5:07)
115Søren PedersenVP industries5571*D + 4*H35 2:08:01
(5:07)
116Daliah LindbergFodpatruljen7242*D + 3*H23 2:08:07
(5:07)
117Marianne RosendahlDONG - Strandhytte-Drengene6775*H49 2:08:14
(5:07)
118Marie LøvenkrandsMalermester Løvenkrands6935*D4 2:08:18
(5:07)
119Martin Smed NielsenHR Hold 16853*D + 2*H8 2:08:21
(5:08)
120Frank KargoJobcenter Esbjerg5473*D + 2*H9 2:08:31
(5:08)
121Karen Møller MulvadTeam Runalot5932*D + 3*H24 2:08:35
(5:08)
122Frank Nybo JensenØkonomiløberne7103*D + 2*H10 2:08:47
(5:09)
123Lars Hørlyck SørensenBorgervænget 36621*D + 4*H36 2:08:52
(5:09)
124Bettina AndersenBettinas Mandfolk6535*H50 2:08:53
(5:09)
125Susanne NimUC Syddanmark 16454*D + 1*H1 2:08:56
(5:09)
126Finn Østergaard PedersenIAT / Breinholt 45811*D + 4*H37 2:09:12
(5:10)
127Mogens Lang NielsenDe unge7405*H51 2:09:30
(5:10)
128Henrik HansenRambøll Oil & Gas 15125*H52 2:09:31
(5:10)
129Kenwyn VestergaardProcurator Lager6661*D + 4*H38 2:10:16
(5:12)
130Camilla SøgaardBlue Water Shipping A/S6212*D + 3*H25 2:10:16
(5:12)
131Britt BergDP Cleantech 16482*D + 3*H26 2:10:35
(5:13)
132Lotte Laursenvingeforeningen5333*D + 2*H11 2:10:35
(5:13)
133Peer BrinckNordvangskolen 1 20105053*D + 2*H12 2:10:42
(5:13)
134Jørgen OlsenDagli Brugsen Tarp support5712*D + 3*H27 2:10:52
(5:14)
135Arne PoulsenTeam Hasselvangen7542*D + 3*H28 2:10:57
(5:14)
136Jan JensenMcDonald´s6181*D + 4*H39 2:11:03
(5:14)
137Henriette Skoveborg BrodersenTulle7582*D + 3*H29 2:11:04
(5:14)
138Lene Vejlgaard KnudsenHVIDEVARECENTER VEST7591*D + 4*H40 2:11:07
(5:14)
139Troels Lunding KraghOrbicon l Leif Hansen5435*H53 2:11:12
(5:14)
140Michael JensenIngeniør'ne5225*H54 2:11:13
(5:14)
141Jørgen OlsenDagli Brugsen Tarp youngstars5172*D + 3*H30 2:11:27
(5:15)
142Anette NissenNordea 25402*D + 3*H31 2:11:38
(5:15)
143Per BangRibe Motion Lyn6122*D + 3*H32 2:11:39
(5:15)
144Susanne NimUC Syddanmark 45785*D5 2:11:52
(5:16)
145Michael SchwartzDanish Crown 15995*H55 2:11:56
(5:16)
146Kurt LykkePsykiatrien/ NurseMÆND7185*H56 2:11:58
(5:16)
147Jonas SengerOlesen & Jensen A/S 16005*H57 2:12:08
(5:17)
148Anette NissenLøb Grimstrup5263*D + 2*H13 2:12:15
(5:17)
149Carsten ThøgersenTeam Skjern Bank 36202*D + 3*H33 2:12:41
(5:18)
150Jens-Erik PetersenProcurator Mix6571*D + 4*H41 2:12:52
(5:18)
151Johannes NielsenEsbjerg Politi Idrætsforening - Per6075*H58 2:12:54
(5:18)
152Lise Bjerning TerpHYTOR 25912*D + 3*H34 2:13:01
(5:19)
153Troels GiversenEsbjerg Kommune - Senhjerneskadeafd6693*D + 2*H14 2:13:02
(5:19)
154Susanne Heckmann HøyLPs Multiatleter5892*D + 3*H35 2:13:04
(5:19)
155Laila Sillesenvrøgum runners 27572*D + 3*H36 2:13:32
(5:20)
156Kim FrandsenFreesbee7355*H59 2:13:34
(5:20)
157Inge Rahbek JessenAndelskassen Sydvestjylland6783*D + 2*H15 2:13:44
(5:20)
158Bettina GrosenSikkerhedsstyrelsen 25524*D + 1*H2 2:13:54
(5:21)
159Lise NielsenSkovbo/piger7035*D6 2:13:57
(5:21)
160Trille Lykke SørensenAndelskassen Varde/16082*D + 3*H37 2:14:04
(5:21)
161Inge RødgaardBUP 17484*D + 1*H3 2:14:30
(5:22)
162Laila SillesenVrøgum runners 17563*D + 2*H16 2:14:32
(5:22)
163Rikke TangaaRosendahls5852*D + 3*H38 2:14:45
(5:23)
164Peter Kristian PoulsenFysserne i Storegade5735*D7 2:14:46
(5:23)
165Anne Katrine Møller PedersenElverhøj5164*D + 1*H4 2:14:49
(5:23)
166Arne FoghAMU Vest 35143*D + 2*H17 2:14:55
(5:23)
167Paul OvergaardP&L 17041*D + 4*H42 2:15:18
(5:24)
168Lars Hørlyck SørensenBorgervænget 26555*H60 2:15:24
(5:24)
169Susanne Højberg KnudsenNordea6091*D + 4*H43 2:15:32
(5:25)
170Ulla KrogFourfetskolen6902*D + 3*H39 2:16:07
(5:26)
171Kirstine Bonde SørensenMartinsen Esbjerg5113*D + 2*H18 2:16:45
(5:28)
172Heidi PedersenPCI - De Rustne Tønder6962*D + 3*H40 2:16:48
(5:28)
173Thomas ThomsenVi løber for livet og er lige foran5155*H61 2:16:53
(5:28)
174Maja Kim MadsenFitness.dk5615*D8 2:17:15
(5:29)
175Mai Enghave HansenSport & Event Park Esbjerg5104*D + 1*H5 2:17:24
(5:29)
176Ulla KrogFourfeldtskolen7072*D + 3*H41 2:17:44
(5:30)
177Niels KjeldbergViking Bramming5252*D + 3*H42 2:17:46
(5:30)
178Lars ThulinCentex Aps6811*D + 4*H44 2:17:55
(5:31)
179Susanne NimUC Syddanmark 55985*D9 2:17:57
(5:31)
180Torben SkødtSikkerhedsstyrelsen 15313*D + 2*H19 2:18:03
(5:31)
181Lise Byrgiel JensenLPs Multitalenter6143*D + 2*H20 2:18:04
(5:31)
182Per BangRibe Motion Torden5872*D + 3*H43 2:18:04
(5:31)
183Klaus Thorø NielsenViking MES5651*D + 4*H45 2:18:12
(5:31)
184Søren PedersenVP industries 25485*H62 2:18:12
(5:31)
185Johannes NielsenEsbjerg Politi Idrætsforening - Per5822*D + 3*H44 2:18:20
(5:32)
186Gitte ThomsenPMC Hydropower5763*D + 2*H21 2:18:25
(5:32)
187Hannah JohanssonTeam Fyrparken 26493*D + 2*H22 2:18:47
(5:33)
188Henry Lykke StokholmTeam Skjern Bank 16254*D + 1*H6 2:18:50
(5:33)
189Lena ØgendahlOP pigerne SVS Esbjerg7345*D10 2:18:51
(5:33)
190Anne Katrine Møller PedersenElverhøj5074*D + 1*H7 2:18:52
(5:33)
191Johny Gamelgaard JensenEdelsvej26343*D + 2*H23 2:19:20
(5:34)
192Peer BrinckNordvangskolen 2 20105683*D + 2*H24 2:19:24
(5:34)
193Pia BangsbroHR Hold 26952*D + 3*H45 2:19:27
(5:34)
194Else Marie JensenSund & Rask5795*D11 2:19:46
(5:35)
195Michael ToftJyske Bank damehold6245*D12 2:19:56
(5:35)
196Lisbeth HansenDe Diagnostiske Disciple6835*D13 2:20:17
(5:36)
197Arne FoghAMU Vest 15632*D + 3*H46 2:20:41
(5:37)
198Søren Bo ChristensenEUC Vest Virksomhedscentrte6822*D + 3*H47 2:20:44
(5:37)
199Jytte MøllerLægerne i Oksbøl5033*D + 2*H25 2:20:46
(5:37)
200Brian Pagaard NielsenIIM 16981*D + 4*H46 2:21:24
(5:39)
201Lisbeth OxlundEsbjerg Stafetterne5492*D + 3*H48 2:21:41
(5:40)
202Troels GiversenEsbjerg Kommune - Senhjerneskadeafd6604*D + 1*H8 2:21:45
(5:40)
203Bodil NielsenB&WV 26313*D + 2*H26 2:21:49
(5:40)
204Britt BergDP Cleantech 36222*D + 3*H49 2:21:56
(5:40)
205Henning JensenFlittige fødder7323*D + 2*H27 2:21:59
(5:40)
206Inge RødgaardBUP 27504*D + 1*H9 2:22:44
(5:42)
207Gitte Dahl GravsenTEAM APO7255*D14 2:23:00
(5:43)
208Birtha SchmidtK/F-løberne6354*D + 1*H10 2:23:03
(5:43)
209Trine JensenLindpro6382*D + 3*H50 2:23:04
(5:43)
210Susanne NimTøseholdet5364*D + 1*H11 2:23:08
(5:43)
211Johny Gammelgaard JensenEdelsvej16174*D + 1*H12 2:23:27
(5:44)
212Lene JensenB&WV 36471*D + 4*H47 2:23:31
(5:44)
213Erik Frost-LarsenErik og hans sild7374*D + 1*H13 2:24:09
(5:45)
214Lars K SvarerS & P'erne6895*H63 2:25:18
(5:48)
215Niels Sejer EstrupRedYellowGreen7022*D + 3*H51 2:25:45
(5:49)
216Janne LyagerOle og piger6704*D + 1*H14 2:26:45
(5:52)
217Erik PostRibe Trim6735*D15 2:26:45
(5:52)
218Maria JørgensenSuperkarlas Dreamteam6322*D + 3*H52 2:26:48
(5:52)
219Ulla KrogFourfeldtskln6972*D + 3*H53 2:26:59
(5:52)
220Rikke RaasmssenAndritz/hold25505*D16 2:27:10
(5:53)
221Søren JensenHold 15133*D + 2*H28 2:27:46
(5:54)
222Arne FoghAMU Vest 25542*D + 3*H54 2:27:56
(5:55)
223Johny Gammelgaard JensenEdelsvej36502*D + 3*H55 2:27:56
(5:55)
224Ida SolvangTeam Fyrparken 16163*D + 2*H29 2:28:09
(5:55)
225Kirsten JørgensenNykredit5095*D17 2:29:26
(5:58)
226Lea Jacobi HansenAndelskassen Varde/25832*D + 3*H56 2:30:27
(6:01)
227Tina AndersenPuma Gulve og Gardiner7463*D + 2*H30 2:31:51
(6:04)
228Leif FabriciusLeif & Pottefølge7294*D + 1*H15 2:32:16
(6:05)
229Susanne NimUC Syddanmark 65925*D18 2:32:39
(6:06)
230Lya ThomsenOstepigerne7305*D19 2:32:45
(6:06)
231Inge RødgaardBUP 37473*D + 2*H31 2:33:26
(6:08)
232Astrid Nørregaard DitlevsenTøseholdet6655*D20 2:33:26
(6:08)
233Birte JensenBirtes hold7395*D21 2:33:31
(6:08)
234Susanne NimUC Syddanmark 35885*D22 2:34:40
(6:11)
235Anette JensenSEMCO 45281*D + 4*H48 2:35:24
(6:12)
236Birthe Pam JensenNordby Skole5044*D + 1*H16 2:36:25
(6:15)
237Lisbeth HansenDe Diagnostiske Disciple6845*D23 2:36:48
(6:16)
238Kent DamgaardTeam Albatross6104*D + 1*H17 2:38:03
(6:19)
239Bettina BendixenEt skrıdt foran5845*D24 2:38:15
(6:19)
240Inge RødgaardBUP 47493*D + 2*H32 2:38:45
(6:21)
241Jesper Hagenau Kaster PoulsenTeam Gibson7202*D + 3*H57 2:38:50
(6:21)
242Hanne HemdorffKantinen Eucvest7365*D25 2:39:16
(6:22)
243Heidi Carøe NihraneFysserne i Storegade6035*H64 2:43:12
(6:31)
244Ulla KrogFourfeldtskolen6872*D + 3*H58 2:43:45
(6:33)
245Marianne RosendahlDONG Offshore Base6765*D26 2:46:41
(6:40)
246Lena Alsted Jensenblomsterne7515*D27 2:47:38
(6:42)
247Lars KjøgxMalerfirmaet Kjøgx II6632*D + 3*H59 2:47:58
(6:43)
248Lars KjøgxMalerfirmaet Kjøgx6562*D + 3*H60 2:48:06
(6:43)
249Ulla SøemodHedelund5215*D28 2:54:05
(6:57)


Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift