Til Events4U forsiden
Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift

Rosendahl Samsø Marathon 2011 - 21,098 km

20/08/2011

Samlet
Samlet, mænd
Samlet, kvinder

Klasser:


 Distance: Halv-Marathon 

Samlet, kvinder

Plac overallNavnKlubStartnrKlassePlac KlassePlac KønSluttid
(min/km)
Udskriv
26Jane SkytteAtletica Horsens659Vet K11 1:40:36
(4:46)
diplom
39Eva Langberg805Vet K22 1:43:17
(4:53)
diplom
43Pia Buchardt751Vet K33 1:44:59
(4:58)
diplom
46Mette SørensenHolstebro Triathlon Klub716Vet K44 1:45:17
(4:59)
diplom
50Helle JuulVIF636Vet K55 1:46:28
(5:02)
diplom
51Sofie Bach563Sen K16 1:46:42
(5:03)
diplom
53Mourier Fabienne204Vet K67 1:46:51
(5:03)
diplom
54Caroline Vording518Sen K28 1:47:16
(5:05)
diplom
62Line KingTeam Cheese and red vine704Vet K79 1:49:24
(5:11)
diplom
66Julie Faurholt Pedersen536Sen K310 1:49:34
(5:11)
diplom
67Lone BakHerning860Vet K811 1:49:34
(5:11)
diplom
69Rikke StaunHorsens All Runners758Vet K912 1:49:58
(5:12)
diplom
71Susanne GrossDanske Bank767Vet K1013 1:50:55
(5:15)
diplom
75Lilian SørensenLØBEILD Fredericia Brandvæ703Vet K1114 1:51:43
(5:17)
diplom
76Christina W. SchnohrMotionDANMARK600Vet K1215 1:51:50
(5:18)
diplom
80Mette Friis ThomsenVejle IF714Vet K1316 1:53:11
(5:21)
diplom
81Ane Kirstine Brunbjerg514Sen K417 1:53:31
(5:22)
diplom
85Nina Pia WestergaardRanders Freja Motion734Vet K1418 1:53:36
(5:23)
diplom
86Benedicte KastrupBanedanmark580Vet K1519 1:54:24
(5:25)
diplom
88Dorte Olesen Hecksher608Vet K1620 1:54:40
(5:26)
diplom
97Signe Maribo573Vet K1721 1:55:19
(5:27)
diplom
98Mona Lynggaard Skogly818Vet K1822 1:55:22
(5:28)
diplom
99Christine HougeFitness DK Vejle521Sen K523 1:55:28
(5:28)
diplom
101Susanne MohnTHW Kiel769Vet K1924 1:55:34
(5:28)
diplom
104Kate Tougaard Rind Wiese680Vet K2025 1:56:15
(5:30)
diplom
107Lene Damgaard HansenFredericia Brandvæsen løbeild701Vet K2126 1:57:03
(5:32)
diplom
108Kirsten SimonsenAtletica Horsens687Vet K2227 1:57:17
(5:33)
diplom
111Sofie Kirial Mørk822Sen K628 1:57:52
(5:35)
diplom
112Gitte JensenAarhus 1900/AM622Vet K2329 1:58:21
(5:36)
diplom
113Helle Zimmer Søgaard-Hansen527Sen K730 1:58:22
(5:36)
diplom
115Betina BuchAtletica Horsens582Vet K2431 1:58:56
(5:38)
diplom
118Erna RasmussenAtletica Horsens616Vet K2532 1:59:19
(5:39)
diplom
121Vibeke Thougård Nielsen568Sen K833 1:59:59
(5:41)
diplom
125Susanne AdamovicAtletica Horsens765Vet K2634 2:00:23
(5:42)
diplom
128Tina Merete NielsenVejle IF774Vet K2735 2:00:38
(5:43)
diplom
129Karin JensenRanders Freja Atletik & Triathlon676Vet K2836 2:00:43
(5:43)
diplom
130Charlotte Blaabjerg39Vet K2937 2:00:44
(5:43)
diplom
132Gro Bremer Skouborg624Vet K3038 2:01:09
(5:44)
diplom
136Britta Levin HansenBogenseløberne594Vet K3139 2:01:43
(5:46)
diplom
140Malene Berger Sejling710Vet K3240 2:02:23
(5:48)
diplom
143IngeLise DanielsenDAHL Adovkatfirma648Vet K3341 2:02:40
(5:48)
diplom
148Nina Nørgaard Pedersen555Sen K942 2:03:25
(5:51)
diplom
149Carina SimonsenFrederiksberg IF595Vet K3443 2:03:46
(5:51)
diplom
150Inge Kunø TarpLIUF Løb647Vet K3544 2:03:51
(5:52)
diplom
151Susanne Åskov Pedersen771Vet K3645 2:04:23
(5:53)
diplom
152Margreet SmitSdr. Stenderup Løbeklub711Vet K3746 2:04:31
(5:54)
diplom
156Marianne Nordentoft543Sen K1047 2:05:30
(5:56)
diplom
158Anita Mortensen30Vet K3848 2:05:51
(5:57)
diplom
159Sarah Landsted562Sen K1149 2:06:47
(6:00)
diplom
161Marie Møller544Sen K1250 2:06:56
(6:00)
diplom
168Anne-Sofie Crüger Ahm515Sen K1351 2:09:26
(6:08)
diplom
169Michala Tarbo Andersson551Sen K1452 2:09:40
(6:08)
diplom
170Helene MortensenTeam mySupply633Vet K3953 2:09:46
(6:09)
diplom
172Neel Corneliussen1031Vet K4054 2:10:03
(6:09)
diplom
174Lisbet Capionvejle if705Vet K4155 2:10:05
(6:09)
diplom
175Hanne AndersenBogenseløberne625Vet K4256 2:10:06
(6:10)
diplom
177Britta Brandbyge Andersen593Vet K4357 2:10:15
(6:10)
diplom
178Christina Ravn520Sen K1558 2:10:17
(6:10)
diplom
180Anne Grete Iversen574Vet K4459 2:10:55
(6:12)
diplom
181Jannet Svensson660Vet K4560 2:10:57
(6:12)
diplom
182Anette Birchaltetikkens venner randers571Vet K4661 2:11:04
(6:12)
diplom
184Anette JensenAtletica Horsens572Vet K4762 2:11:17
(6:13)
diplom
186Helle Sørensen74Sen K1663 2:11:39
(6:14)
diplom
189Mette Verner717Vet K4864 2:12:20
(6:16)
diplom
193Sanne Kejser Petersen821Sen K1765 2:14:16
(6:21)
diplom
197Lisbeth RasmussenAtletica Horsens706Vet K4966 2:15:32
(6:25)
diplom
198Karin BlachAvis Marathon Randers675Vet K5067 2:15:47
(6:26)
diplom
199Bente Birgitte Nielsen581Vet K5168 2:15:58
(6:26)
diplom
200Lone Jeslund708Vet K5269 2:16:08
(6:27)
diplom
201Susanne Ovesen770Vet K5370 2:16:17
(6:27)
diplom
203Mette KramerSamsø Efterskole547Sen K1871 2:16:29
(6:28)
diplom
204Dorthe Østerskov610Vet K5472 2:16:37
(6:28)
diplom
207Martha Nørgaard Pedersen545Sen K1973 2:18:23
(6:33)
diplom
210Marianne Hallund712Vet K5574 2:18:38
(6:34)
diplom
211Henriette Grønbæk Hansen639Vet K5675 2:18:44
(6:34)
diplom
212Dorte Walter VardeInstitut for Serviceudvikling a/s609Vet K5776 2:19:26
(6:36)
diplom
214Inger Lise Nørgaard NielsenTRIM, Arden649Vet K5877 2:20:45
(6:40)
diplom
215Lene Rasmussen645Vet K5978 2:21:51
(6:43)
diplom
218Hanne Hansen626Vet K6079 2:23:46
(6:48)
diplom
221Conni MarkusenHammel GF Løb og Motion603Vet K6180 2:24:11
(6:50)
diplom
222Ilona MüllerTeam Erdinger Alkoholfrei808Vet K6281 2:24:31
(6:51)
diplom
225Charlotte Nolsøe Kristensen599Vet K6382 2:25:20
(6:53)
diplom
227Majbritt Vitting Koch709Vet K6483 2:26:39
(6:57)
diplom
231Katrin Hansen681Vet K6584 2:29:17
(7:04)
diplom
233Marian Vinberg Nielsen210Vet K6685 2:32:09
(7:12)
diplom
235Dubravka Drljevic524Sen K2086 2:34:37
(7:19)
diplom
238Sonia Doumit876Sen K2187 2:35:40
(7:22)
diplom
241Betty Nielsen584Vet K6788 2:37:48
(7:28)
diplom
242Tine Fog106Vet K6889 2:39:33
(7:33)
diplom
244Mette Louise BackmanHvalsø Løbeklub715Vet K6990 2:40:08
(7:35)
diplom
245Mie Venø Simonsen506Ung K191 2:40:47
(7:37)
diplom
246Annette Jensen576Vet K7092 2:42:26
(7:41)
diplom
247Jane RasmussenFjordager IF658Vet K7193 2:43:31
(7:45)
diplom
248Connie WaldstrømTeam Waldstrøm604Vet K7294 2:43:58
(7:46)
diplom
249Merete Madsen670Vet K7395 2:47:38
(7:56)
diplom
250Gitte Bjørg NoerBogholderi Fyn526Sen K2296 2:53:15
(8:12)
diplom
252Gitte Vestergaard Povlsen623Vet K7497 2:55:14
(8:18)
diplom
253Helle H. Christiansen GraveTeam Cheese and red wine635Vet K7598 3:05:24
(8:47)
diplom
254Hanne Von Bargen627Vet K7699 3:12:58
(9:08)
diplom
256Anna Gjerding Fog501Ung K2100 3:17:10
(9:20)
diplom
257Kitt Greve Feldt539Sen K23101 3:20:21
(9:29)
diplom
258Vita ØstengaardSPARTA783Vet K77102 3:42:01
(10:31)
diplom


Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift