Til Events4U forsiden
Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift

Rosendahl Samsø Marathon 2011 - 21,098 km

20/08/2011

Samlet
Samlet, mænd
Samlet, kvinder

Klasser:


 Distance: Halv-Marathon 

Samlet, mænd

Plac overallNavnKlubStartnrKlassePlac KlassePlac KønSluttid
(min/km)
Udskriv
1Jacob Bang KorsholmAtletica Horsens652Vet M11 1:16:46
(3:38)
diplom
2Paw RademacherAtletica Horsens742Vet M22 1:24:43
(4:00)
diplom
3Peter RasmussenBredballe749Vet M33 1:24:54
(4:01)
diplom
4Paul Stig AndersenBanedanmark741Vet M44 1:26:25
(4:05)
diplom
5Leif Bjarne LarsenEmil fra Sælvig Team AAES698Vet M55 1:26:25
(4:05)
diplom
6Lars Højbjerg Byrgesensamsø løbeklub694Vet M66 1:28:03
(4:10)
diplom
7Jørg Brahmann841Vet M77 1:28:33
(4:11)
diplom
8Jørgen JuncherRanders.Nø702Vet M88 1:29:54
(4:15)
diplom
9Ulrik Moestrup780Vet M99 1:32:44
(4:23)
diplom
10Philip Voss Snedker509Ung M110 1:33:02
(4:24)
diplom
11Ole WintherHammel GF Løb & Motion740Vet M1011 1:33:04
(4:24)
diplom
12Peter HerskindSamsø Feriehusudlejning746Vet M1112 1:34:09
(4:27)
diplom
13Jan Madsen AndersenFjordager IF656Vet M1213 1:34:27
(4:28)
diplom
14Robert SørensenUmbro759Vet M1314 1:34:36
(4:29)
diplom
15Ivan WillerTeam mySupply651Vet M1415 1:35:13
(4:30)
diplom
16Jørgen HvassMejdal G.I.K Motion671Vet M1516 1:35:50
(4:32)
diplom
17Jakob K Steffensen528Sen M117 1:36:04
(4:33)
diplom
18Jesper Møller534Sen M218 1:36:08
(4:33)
diplom
19Poul Erik PetersenAtletica Horsens754Vet M1619 1:37:05
(4:36)
diplom
20Frederik Hvilshøj Reedtz502Ung M220 1:37:21
(4:36)
diplom
21Poul Henning NielsenSamsø Godstransport ApS820Vet M1721 1:38:53
(4:41)
diplom
22Lars JuliusHGF Hammel695Vet M1822 1:39:44
(4:43)
diplom
23Dennis Iversen522Sen M323 1:39:52
(4:44)
diplom
24Dragan AdamovicAtletica Horsens784Vet M1924 1:40:13
(4:45)
diplom
25Martin WaldstrømTeam Waldstrøm546Sen M425 1:40:25
(4:45)
diplom
27Paw Sejersten Jeppesen743Vet M2026 1:40:57
(4:47)
diplom
28Brian Ø Bak591Vet M2127 1:41:01
(4:47)
diplom
29Bo Frederiksen801Vet M2228 1:41:01
(4:47)
diplom
30Jørn KrogslundAtletica Horsens673Vet M2329 1:41:20
(4:48)
diplom
31Kenneth DegneboligAtletica Horsens538Sen M530 1:41:21
(4:48)
diplom
32Jeppe AgnerÅhhh, den most!!668Vet M2431 1:41:56
(4:49)
diplom
33Morten Dalsgaard Riisom725Vet M2532 1:42:06
(4:50)
diplom
34Ole SørensenAtletica Horsens739Vet M2633 1:42:12
(4:50)
diplom
35Jørn BondeUmbro672Vet M2734 1:42:27
(4:51)
diplom
36Mogens Kristian KirkegaardHolstebro Avismarathon721Vet M2835 1:42:42
(4:52)
diplom
37Per ØsterHammel GF745Vet M2936 1:42:44
(4:52)
diplom
38Klaus Rud Sejling540Sen M637 1:43:14
(4:53)
diplom
40Torben BjerringAtletica Horsens775Vet M3038 1:43:47
(4:55)
diplom
41Flemming SkovAU619Vet M3139 1:44:18
(4:56)
diplom
42Henning KristensenLemvig Løbeklub638Vet M3240 1:44:34
(4:57)
diplom
44Ole Wistisen843Vet M3341 1:45:05
(4:58)
diplom
45Kristian Hessel Hansen689Vet M3442 1:45:14
(4:59)
diplom
47Finn ErnstUmbro617Vet M3543 1:45:38
(5:00)
diplom
48Thomas Åskov Pedersen773Vet M3644 1:45:40
(5:00)
diplom
49Mads Allingstrup815Vet M3745 1:45:49
(5:00)
diplom
52Thomas Augsburg772Vet M3846 1:46:48
(5:03)
diplom
55Morten HviidAtletica Horsens728Vet M3947 1:47:27
(5:05)
diplom
56Jonas OffersenSelvbo535Sen M748 1:47:37
(5:06)
diplom
57Rasmus Vendelbo JacobsenCarlsberg / Tuborg Samsø510Ung M349 1:47:38
(5:06)
diplom
58Jannik McTigue531Sen M850 1:48:01
(5:07)
diplom
59Steen Per Andersen761Vet M4051 1:48:08
(5:07)
diplom
60Kim NielsenAtletica Horsens685Vet M4152 1:49:03
(5:10)
diplom
61Kurt EjbyAtletica Horsens690Vet M4253 1:49:20
(5:10)
diplom
63Bertel MeilvangSamsø Husservice516Sen M954 1:49:24
(5:11)
diplom
64Ole Rasmussen738Vet M4355 1:49:29
(5:11)
diplom
65Bo Hammer PedersenNeurodan A/S588Vet M4456 1:49:31
(5:11)
diplom
68Tommy Hansen592Vet M4557 1:49:45
(5:12)
diplom
70Leif JeppesenHorsens All Runners811Vet M4658 1:50:14
(5:13)
diplom
72Christoph Hempfer855Vet M4759 1:50:58
(5:15)
diplom
73Peter Olander Andersencomwell kongebrogaarden middelfart747Vet M4860 1:51:21
(5:16)
diplom
74Kent Østermark Jensen683Vet M4961 1:51:38
(5:17)
diplom
77Anders KjeldmandSamsø Løbeklub570Vet M5062 1:52:14
(5:19)
diplom
78Jeppe Kyed Folsted533Sen M1063 1:52:22
(5:19)
diplom
79Claus Barrett Jeslund602Vet M5164 1:52:33
(5:20)
diplom
82Niels KirketerpRanders Freja Motion731Vet M5265 1:53:32
(5:22)
diplom
83Erik BrandstrupTMG612Vet M5366 1:53:33
(5:22)
diplom
84Ole Rasmussen737Vet M5467 1:53:34
(5:22)
diplom
87Uli HundtCJD Braunschweig107Vet M5568 1:54:37
(5:25)
diplom
89Tim Stigaard Lauridsen825Vet M5669 1:54:44
(5:26)
diplom
90Philip HulgaardHulgaard Advokater558Sen M1170 1:54:58
(5:26)
diplom
91Michael Brun Andersen867Vet M5771 1:54:59
(5:27)
diplom
92Cees Kuypers598Vet M5872 1:55:09
(5:27)
diplom
93Hans Henrik Lerbæk Schneider629Vet M5973 1:55:14
(5:27)
diplom
94Michael Ravn549Sen M1274 1:55:15
(5:27)
diplom
95Preben LundHolbæk755Vet M6075 1:55:15
(5:27)
diplom
96Keld LauritzenAtletica Horsens682Vet M6176 1:55:16
(5:27)
diplom
100Torben NielsenFitness DK Vejle777Vet M6277 1:55:32
(5:28)
diplom
102Peter Kronborg201Vet M6378 1:56:15
(5:30)
diplom
103Preben Wilhelm Worm Jensen853Vet M6479 1:56:15
(5:30)
diplom
105Rasmus J. JoensenFars Bank559Sen M1380 1:56:40
(5:31)
diplom
106Morten Bøgelundselvbo724Vet M6581 1:56:43
(5:31)
diplom
109Claus Dahl Thomsen208Vet M6682 1:57:28
(5:34)
diplom
110Steffen JohansenAtletica Horsens764Vet M6783 1:57:30
(5:34)
diplom
114Erik RingøenTeam mySupply614Vet M6884 1:58:45
(5:37)
diplom
116Ronny MagnussenFjordager IF1115Sen M1485 1:58:58
(5:38)
diplom
117Carl Erik SimonsenAtletica Horsens678Vet M6986 1:59:17
(5:39)
diplom
119Carsten ØstergaardHGF.597Vet M7087 1:59:36
(5:40)
diplom
120Steen T NielsenAtletica Horsens762Vet M7188 1:59:57
(5:41)
diplom
122Leif NielsenFlugger Farve700Vet M7289 2:00:07
(5:41)
diplom
123Jan Søndergaardselvbo657Vet M7390 2:00:15
(5:41)
diplom
124Stefan KippHLLH92Vet M7491 2:00:21
(5:42)
diplom
126Lasse Vesterled504Ung M492 2:00:33
(5:42)
diplom
127Mogens RahbekVejle I.F.722Vet M7593 2:00:34
(5:42)
diplom
131Bo Windahl Madsen590Vet M7694 2:00:48
(5:43)
diplom
133Svend Erik Nielsen94Vet M7795 2:01:09
(5:44)
diplom
134Lars Sinding Yde66Vet M7896 2:01:10
(5:44)
diplom
135Jens WaldstrømTeam Waldstrøm666Vet M7997 2:01:40
(5:46)
diplom
137Lars Henning Jensen693Vet M8098 2:01:44
(5:46)
diplom
138Ben KingTeam Cheese and red vine579Vet M8199 2:01:55
(5:46)
diplom
139Bo BackmanHvalsø Løbeklub587Vet M82100 2:02:07
(5:47)
diplom
141Kåre Stephansen684Vet M83101 2:02:26
(5:48)
diplom
142Ib Østerskov646Vet M84102 2:02:29
(5:48)
diplom
144Renè Budde Gade757Vet M85103 2:02:40
(5:48)
diplom
145Kasper Amstrup Poulsen11Sen M15104 2:02:52
(5:49)
diplom
146Henning Arentsen209Vet M86105 2:03:23
(5:50)
diplom
147Finn Laursenaltetikkens venner randers618Vet M87106 2:03:24
(5:50)
diplom
153Rune RiisSamsø Efterskole561Sen M16107 2:04:36
(5:54)
diplom
154Jan HermansenHGF655Vet M88108 2:04:41
(5:54)
diplom
155Hans Rasmussen631Vet M89109 2:04:53
(5:55)
diplom
157Henrik Thomsen643Vet M90110 2:05:31
(5:56)
diplom
160Stefan Larson763Vet M91111 2:06:49
(6:00)
diplom
162Mikkel Helbo552Sen M17112 2:06:58
(6:01)
diplom
163Torben BuurDAHL Adovkatfirma776Vet M92113 2:07:19
(6:02)
diplom
164Bo Mortensen589Vet M93114 2:07:32
(6:02)
diplom
165Bjarne HindboBH Byg585Vet M94115 2:07:39
(6:03)
diplom
166David PosinDet lille Sommerhotel605Vet M95116 2:08:17
(6:04)
diplom
167Steen Heltzen760Vet M96117 2:08:44
(6:06)
diplom
171Esben Strandgaard Hansen525Sen M18118 2:09:48
(6:09)
diplom
173Poul Christiansen832Vet M97119 2:10:05
(6:09)
diplom
176Claus Ahm601Vet M98120 2:10:13
(6:10)
diplom
179Leif NygaardFjordager I.F.812Vet M99121 2:10:26
(6:10)
diplom
183Rasmus Damgaard Jensen511Ung M5122 2:11:15
(6:13)
diplom
185Bjørn Sørensen21Vet M100123 2:11:37
(6:14)
diplom
187Michael Nielsen834Sen M19124 2:11:53
(6:15)
diplom
188Simon Stjerne844Sen M20125 2:11:53
(6:15)
diplom
190Harry Strøm632Vet M101126 2:12:32
(6:16)
diplom
191Egon B. AndersenDAHL Adovkatfirma611Vet M102127 2:12:38
(6:17)
diplom
192Michael BjørnOdder Atletik & Motion718Vet M103128 2:13:25
(6:19)
diplom
194Dennis Ochmann523Sen M21129 2:14:57
(6:23)
diplom
195Troels KnudsenFitness DK Vejle567Sen M22130 2:15:29
(6:25)
diplom
196Dan Chrislau803Vet M104131 2:15:31
(6:25)
diplom
202Jens Find662Vet M105132 2:16:23
(6:27)
diplom
205Rainer MohnTHW Kiel756Vet M106133 2:16:53
(6:29)
diplom
206Kai Ove JensenAarhus 1900/AM674Vet M107134 2:16:59
(6:29)
diplom
208Steffen Hedebrandt564Sen M23135 2:18:23
(6:33)
diplom
209Mads Bak Larsen1670Vet M108136 2:18:37
(6:34)
diplom
213Malik KreutzmanSamsø Efterskole542Sen M24137 2:20:40
(6:40)
diplom
216Nicolaj Pedersen205Vet M109138 2:22:14
(6:44)
diplom
217Ole JensenJurak735Vet M110139 2:22:46
(6:46)
diplom
219Thole Møldrup212Ung M6140 2:23:50
(6:49)
diplom
220Jens Jacobsen503Ung M7141 2:24:06
(6:49)
diplom
223Patrick IversenSamsø Smykker556Sen M25142 2:24:38
(6:51)
diplom
224Morten GraveTeam Cheese and red wine727Vet M111143 2:25:14
(6:53)
diplom
226Morten Pedersen729Vet M112144 2:26:23
(6:56)
diplom
228Peter Striegler Kirkegaard750Vet M113145 2:27:24
(6:59)
diplom
229Torben Simonsen778Vet M114146 2:28:37
(7:02)
diplom
230Aage Mathiasen785Vet M115147 2:28:59
(7:03)
diplom
232Bjarne Møller586Vet M116148 2:29:47
(7:05)
diplom
234Henrik SøndergaardLØBEILD Fredericia Brandvæ642Vet M117149 2:33:30
(7:16)
diplom
236Lars SchiermerTeam mySupply696Vet M118150 2:34:49
(7:20)
diplom
237Erik Wennergaard615Vet M119151 2:35:27
(7:22)
diplom
239Knud MøllerSamsø Skytteforening688Vet M120152 2:37:40
(7:28)
diplom
240Hans KümlerSelvbo630Vet M121153 2:37:45
(7:28)
diplom
243Jens Bramstrup Hansen661Vet M122154 2:39:46
(7:34)
diplom
251Peter OlsenSelvbo748Vet M123155 2:53:41
(8:13)
diplom
255Marcus Gjerding Fog505Ung M8156 3:17:09
(9:20)
diplom


Printervenlig udgave Print · Søg · + Større skrift | - Mindre skrift